تبلیغات
بانک مقالات علمیMyscience - مهندس مخابرات
 
بانک مقالات علمیMyscience
اولین نیستیم...امابهترینیم** Myscience=علم من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : حامدمحمدی
نویسندگان
نظرسنجی
نظرشمادرمورد این وبلاگ چیست؟یکشنبه 28 فروردین 1390 :: نویسنده : حامدمحمدی


تعریف و شناسایی شغل
مهندس مخابرات به كسی گفته می شود كه كارش برقراری ارتباط و ارسال پیام به صورت مكالمه مكاتبه با سیستم های انتقال باشد. این ارسال دارای رشته های تخصصی است كه هر كدام می تواند یك گرایش برای مهندس مخابرات باشد.


آشنایی با شغل مهندس مخابرات
آشنایی با شغل مهندس مخابرات


تعریف و شناسایی شغل
مهندس مخابرات به كسی گفته می شود كه كارش برقراری ارتباط و ارسال پیام به صورت مكالمه مكاتبه با سیستم های انتقال باشد. این ارسال دارای رشته های تخصصی است كه هر كدام می تواند یك گرایش برای مهندس مخابرات باشد.


نمونه وظایف و مسئولیتهای شغلی
برقرار كردن ارتباط شهری ( داخلی )، بین شهری (شهر با شهر ) و بین المللی، بررسی شبكه های موجود و طرح جدید شبكه مخابراتی ، شناخت سیستم های جدید مخابراتی ، بررسی انواع لوازم و سفارش آنها ، برطرف نمودن عیبها و نصب و طراحی سیستم های نصب ، و طراحی سیستم هایی كه در آینده نصب می گردد از جمله وظایف این شغل است.


خصوصیات جسمانی و توانایی ذهنی لازم برای احراز شغل
این شغل بیشتر به ذهنی باز و محاسبه گر و بهره هوشی بالا، ذوق ، سلیقه، و علاقه فرد احتیاج داردو از نظر جسمانی به نیروی بدنی قوی در قسمتهای فنی و تعمیرات و نصب نیازمند است.


مدارك تحصیلی و دوره های آموزشی لازم برای احراز شغل
داشتن مدرك تحصیلی لیسانس و بالاتر در زمینه های برق، الكترونیك ، فیزیك و كامپیوتر و گذراندن دوره های آموزشی ضروری مخابرات.


مدت دوره آموزش ، محل آن و هزینه های احتمالی
فرد پس از اخذ دیپلم متوسطه رشته ریاضی و فیزیك ، از طریق كنكور سراسری وارد دانشگاه می شود و پس از گذراندن 4 سال دوره لیسانس و دوره های كوتاه مدت دیگر در دانشگاههایی كه این رشته را دارند تحصیل می كند. دانشجویان دانشگاهها با سپردن تعهد خدمت، می توانند از تحصیل رایگان بهره مند شوند.

شرایط محیط كار، محل استخدام و وسایل كار

محیط كار به دو بخش تقسیم می شود. بخش طراحی و بررسی امكانات كه كار به صورت گروهی انجام می شود، و به محیطی ساكت و سالم و همراه با تفاهم ، نزدیك بودن به كتابخانه، كم بودن تعداد افراد اتاقها، نور كافی و شرایط بهداشتی نیازمند است. بخش فنی ، كه با دستگاههای مخابراتی سرو كار دارند و احتیاج چندانی به سكوت نیست. وسایل كار مهندس مخابرات در قسمت طراحی لوازم التحریر و نقشه های تخصصی، و در قسمت فنی وسایل مربوط به تعمیر و نصب دستگاهها است. محل احتمالی استخدام ، وزارت پست و تلگراف و تلفن است.


حقوق و مزایا و شرایط ارتقای شغل

شاغلینی كه به طور رسمی استخدام می شوند حقوق و مزایای آنان برابر جداول مصوبه سازمان امور استخدامی است.روابط انسانی حاكم بر محیط كار
روابط انسانی حاكم بر محیط كار براساس حمایت شغلی و در جهت رفع گرفتاریهای پرسنل مشغول به كار و با صمیمیت و همكاری متكی است.آینده نگری درباره شغل با توجه شرایط اجتماعی
به علت پیشرفت ارتباطات در جهان این شغل در آینده هر چه بیشتر مورد نیاز خواهد بود.


محل كسب اطلاعات بیشتتر درباره شغل
از اداره كارگزینی و آموزش شركت مخابرات ایران ، اداره امور استخدامی كشور، و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات میتوان اطلاعات بیشتری بدست آورد.
نوع مطلب : مشاغل، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :